Psychodietetyk – skuteczna pomoc


Mam na imię Grzesiek i jestem z Wrocławia. Od zawsze miałem problem z nadwagą, która utrudniała mi życie. Nie czułem się dobrze w swoim ciele, miałem niskie poczucie własnej wartości i unikałem kontaktów społecznych. Próbowałem wielu diet i ćwiczeń, ale nic nie dawało trwałych efektów. Zawsze wracałem do starych nawyków żywieniowych i podjadałem w stresie.

Pomyślałem o psychodietetyce

Psychodietetyk skutecznie rozwiąże problemy żywieniowePewnego dnia natrafiłem w internecie na artykuł o psychodietetyce, czyli podejściu, które łączy dietetykę z psychologią. Zainteresował mnie ten temat, bo zdawałem sobie sprawę, że moje problemy z jedzeniem mają głębsze przyczyny emocjonalne. Postanowiłem spróbować tej metody i umówiłem się na wizytę u doświadczonego psychodietetyka w moim mieście.

Na pierwszej konsultacji psychodietetyk zapytał mnie o moją historię odchudzania, preferencje żywieniowe, styl życia i samopoczucie. Zrobił mi też badania antropometryczne i składu ciała. Na podstawie tych informacji zaproponował mi indywidualny plan żywieniowy, który uwzględniał moje potrzeby i upodobania. Nie była to żadna restrykcyjna dieta, tylko zdrowe i zbilansowane posiłki, które zapewniały mi odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych.

Psychodietetyk wiedział, czemu przesadzam z jedzeniem

Czas na małe odchudzaniePsychodietetyk pomógł mi także zrozumieć, dlaczego jem za dużo i co mogę zrobić, żeby zmienić ten nawyk. Nauczył mnie technik relaksacyjnych, radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, poprawy samooceny i motywacji do działania. Pokazał mi, jak świadomie odczuwać głód i sytość, jak rozpoznawać sygnały wysyłane przez moje ciało i jak je szanować. Nauczył mnie także, jak cieszyć się jedzeniem bez poczucia winy i jak wprowadzać zdrowe zmiany w sposób stopniowy i trwały.

Dzięki psychodietetyce udało mi się nie tylko schudnąć, ale też poprawić jakość swojego życia. Zrzuciłem ponad 20 kilogramów w ciągu pół roku i utrzymuję tę wagę od ponad roku. Czuję się lepiej fizycznie i psychicznie, mam więcej energii i pewności siebie. Nawiązałem nowe znajomości i zacząłem realizować swoje pasje. Nie boję się już spojrzeć w lustro ani wyjść na ulicę. Psychodietetyka zmieniła moje życie na lepsze. Czasem jeszcze korzystam z porad swojego psychodietetyka online, ale już rzadziej, niż w pierwszym etapie kuracji.

Jeśli Ty też masz problem z nadwagą i chcesz go rozwiązać raz na zawsze, polecam Ci skorzystać z pomocy profesjonalnego psychodietetyka. To najlepsza inwestycja w siebie, jaką możesz zrobić.