Rower na odchudzanie

Jazda na rowerze to świetny sposób na poprawę kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów. Aby osiągnąć najlepsze efekty, należy jednak pamiętać o kilku zasadach, które pomogą spalić więcej kalorii i uniknąć kontuzji. Oto kilka porad, jak jeździć na rowerze, aby schudnąć:

Ćwicz regularnie. Zaleca się, aby jeździć na rowerze co najmniej 30 minut dziennie, najlepiej 3-4 razy w tygodniu. Dopiero po 30 minutach organizm zaczyna spalać tłuszcz, więc im dłużej będziesz pedałować, tym lepiej dla twojej sylwetki.

Jak schudnąć na rowerze?

Zmieniaj tempo i intensywność. Nie jedź cały czas w tym samym rytmie, bo twój organizm się przyzwyczai i przestanie reagować na bodźce. Przeplataj jazdę w umiarkowanym tempie z jazdą w wysokim poziomie intensywności. Możesz też zastosować trening interwałowy, który polega na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń o wysokiej i niskiej intensywności. Dzięki temu pobudzisz swoją przemianę materii i spalisz więcej tłuszczu.

Jazda na rowerze na odchudzanie

Unikaj wzniesień i pagórków. Jeśli chcesz schudnąć, lepiej wybierz trasę płaską lub lekko falistą. Jazda pod górę jest bardziej sposobem na wzmocnienie mięśni nóg niż na spalenie tłuszczu. Poza tym jazda po wzniesieniach wymaga większego wysiłku i może być zbyt obciążająca dla stawów i serca.

Pij dużo wody. Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne podczas każdego treningu, zwłaszcza gdy się pocisz. Woda pomaga utrzymać odpowiedni poziom elektrolitów i zapobiega odwodnieniu. Pij wodę przed, w trakcie i po jazdzie na rowerze. Unikaj napojów gazowanych, słodkich lub alkoholowych, które dostarczają zbędnych kalorii i utrudniają odchudzanie.

Zadbaj o dietę. Jazda na rowerze nie wystarczy, jeśli nie zmienisz swojego sposobu odżywiania. Aby schudnąć kilogram, trzeba spalić około 7000 kcal. Godzina jazdy na rowerze spali około 500 kcal. Każda tabliczka czekolady sprawia więc, że wracasz do początku drogi. Jedz więcej warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów, chudego mięsa i ryb. Unikaj słodyczy, fast foodów i tłustych potraw. Staraj się jeść regularnie i nie podjadać między posiłkami.