Na czym polega dieta zegarowa?

Odchudzanie się może przybierać rozmaite formy. Niekiedy przechodzimy na bardzo skomplikowaną i długofalową dietę, które wymaga od nas wiele poświęceń, a innym razem wybieramy szybkie i natychmiastowe sposoby.

Jeżeli nie mamy czasu na pozbywanie się zbędnych kilogramów, i jeśli na przykład nie mieścimy się w ulubioną sukienkę, a za kilka dni czeka nas ważne przyjęcie to dieta zegarowa może rozwiązać nasz problem. Zasady tej metody są bardzo przejrzyste, dieta trwa zaledwie trzy dni.

Trzeba jednak wiedzieć, że należy jej się w pełni poświęcić

Jaka dieta będzie skuteczna?

Dla lepszych efektów dieta powinna być rozpoczynana w dni wolne od pracy. Na początku musimy odstawić napoje gazowane, sól, alkohol i słodycze. Dieta rozpoczyna się pierwszego dnia już o siódmej rano. W tym czasie wypijamy szklankę czerwonej lub zielone herbaty. Wiecie dlaczego dieta nosi nazwę zegarowej?

Dlatego, że dokładnie z zegarkiem w ręku już po dwóch godzinach czyli od dziewiątej rano czas na kolejny posiłek. Tym razem zjadamy jajko na twardo i wypijamy filiżankę czarnej kawy. Po kolejnych dwóch godzinach znowu czeka nas mała przekąska. Metoda zegarowa to tylko trzy dni w czasie których możemy schudnąć do trzech kilogramów.