Wiele sportowców zastanawia się nad tym czy pod czas treningów mogą pić wodę jonizowaną? Oczywiście, że tak. Oni powinni tym bardziej ją pić ze względu na swój intensywny tryb życia, a także wyczerpujące treningi. Jeśli sportowiec ćwiczy – przygotowując się do zawodów uwierz mi, że czeka go wiele godzin intensywnego treningu, który najczęściej kończy się zakwasami.

Po cało dniowym treningu, drugiego dnia ów sportowiec nie ma sił na nic, to po pierwsze, a po drugie energii do życia, co dopiero mówiąc o kolejnych ćwiczeniach fizycznych. U wielu sportowców zakwasy są tak silne, że uniemożliwiają im chodzenie. A dlaczego powstają zakwasy? Jak zapewne wiesz ze szkoły z lekcji biologii, aby praca mięśni przebiegała w prawidłowy sposób – potrzebna jest energia. Kiedy dany sportowiec intensywnie ćwiczy pod czas wysiłku organizm nie dostaje wystarczającej ilości tlenu co powoduje, że dochodzi do procesu beztlenowego metabolizmu węglowodanów w mięśniach, którym skutkiem ubocznym są właśnie zakwasy.

Woda alkaliczna a mięśnie i tlen

Podczas treningu powstają także niedobory różnych mikroelementów w naszym organizmie oraz wody, których pozbywamy się wraz z potem. Ale na całe szczęście zarówno jak i niedoborów tak i też zakwaszenia mięśni da się pozbyć w bardzo łatwy sposób. Między innymi poprzez regularne picie wody alkaliczne, gdyż to właśnie ona o swoim specyficznym odczynie chroni nasze mięśnie przed kwasem mlekowym. To po pierwsze, a po drugie woda alkaliczna zawiera w sobie wiele cząsteczek tlenu, które dodatkowo dotleniają nasze mięśnie.

woda alkaliczna

Woda alkaliczna w swoim składzie zawiera również odpowiednie mikroelementy, które pod czas treningu wraz z ich ubytkiem będą pod czas picia na bieżąco uzupełniane. Jak już wspomniałam wcześniej woda alkaliczna poprzez dużą zawartość tlenu w swoim składzie powoduje, że nasza krew będzie „rzadka” i co za tym idzie dobrze dotleniona. Spowoduje to, że praca wszystkich naszych narządów będzie jak na najwyższym poziomie.

Sport i woda dotlenia nasze serce

W szczególności dobrze zostanie dotlenione nasze serce, a także mózg no i mięśnie o których wspominałam już wcześniej. Więc jak widzisz woda jonizowana czyli alkaliczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich sportowców, zarówno jak dla zawodowców tak i też dla amatorów. Ale wodę alkaliczną powinniśmy pić nie tylko pod czas treningów, ale i również każdego dnia, ze względu na jej niesamowite właściwości prozdrowotne.

Owa woda jest nazywana przez wielu „eliksirem wiecznej młodości”, i tak jest w rzeczywistości, gdyż woda alkaliczna  powoduje, że procesy starzenia zostają spowolnione do minimum. Oczywiście każdy organizm się starzeje, ale po co przyspieszać o wy proces skoro można go zwolnić. A im starość nadejdzie później tym lepiej dla naszego ciała i ducha, chodź nikt nie powiedział, że osoby w podeszłym wieku nie umieją się cieszyć życiem. Wielu pijąc wodę alkaliczną chodź lata młodości ma już dawno za sobą przeżywają swoją drugą młodość, mając wiele energii i chęci do życia – czego mógłby im pozazdrościć nie jeden nastolatek.