Przebieg diety kopenhaskiej.

Dietę należy stosować przez okres trzynastu dni. Jest bardzo skąpa i monotonna. Składa się głównie z mięsa, jaj i warzyw z dodatkiem nabiału. Jadłospis jednego dnia powtarzany jest też kolejny raz w odstępstwie kilku dni. Na przykład jeżeli spożywamy dane posiłki drugiego dnia to te same będziemy jeść również ósmego.

Dieta polega na tym, że rano wypija się filiżankę kawy z kostką cukru. Pierwszą rzecz zjada się w porze lunchu czy po prostu drugiego śniadania. Wtedy należy usmażyć sobie porządnego kotleta wołowego i podać go ze świeżymi liśćmi sałaty skropionymi octem lub sokiem z cytryny. Na obiadokolację zjada się duży jogurt naturalny, a do tego plastry szynki.

Są też dni kiedy w ogóle nie ma kolacji. Wobec tego dieta ta z pewnością nie jest polecana osobom, które źle znoszą spadek cukru we krwi. Również ci, którzy mają tendencję do omdleń nie powinni się na nią decydować bo może skończyć się nagłym zasłabnięciem.

Zwolennicy tej diety twierdzą, że ustrzega ona przed efektem jojo. W rzeczywistości żadna dieta nie może przed nim ustrzec jeżeli po prostu zaczniemy sobie dogadzać.