Posiadanie psa ma wiele zalet. Jednak pies nie jest zabawką i wymaga swojej uwagi. Spoglądając na gwiazdy Hollywood mam wrażenie, że posiadanie psa z pewnością jest trendy.

Przykładowo Paris Hilton ma fioła na punkcie psów. Jej pies ma nawet własny dom, który jest miniaturą jej prawdziwego domu, a kto gwieździe zabroni?

Jednak jeżeli nie jesteś gwiazdą hollywod i chcesz poważnie podejść do wyboru psa warto wziąć pod uwagę kilka kryterii.

1)duże psy mają problemy z mieszkanie na osiedlach – wyobraź sobie owczarka kałkazkiego, który ma zejść z 4 piętra. Dla takiego psa życie w blokowiskach jest prawdziwym horrorem. Dlatego lepiej wybierać mniejsze psy

2)nie kupuj labradora, ponieważ wszyscy kupują taką rasę – labradory z pewnością są idealne dla dzieci i mają miłe usposobienie, ale potrzebują dużo ruchu. Jeżeli nie poświęcisz temu psu kilka godzin dziennie, będzie nieszczęśliwy.

3)Owczarek niemiecki idealnie nadaje się na psa przy domu, a nie do domu. Jeżeli szukasz psa, który będzie chronił twojej rodziny możesz spokojnie wybrać owczarka niemieckiego.

Pamiętaj, że każdy pies ma wady i zalety. Na osiedle lepiej wybierać małe psy, które nie robią zbyt dużo hałasów. Przecież nie chcesz toczyć wojny z sąsiadami.

Dobrym rozwiązaniem jest wysłać psa na szkolenie dla psów. Profesjonalny trener nauczy twojego pupila posłuszeństwa, dzięki temu unikniesz pogryzionych mebli, czy wykopanych kwiatów z doniczki. Od Ciebie zależy jakiego psa wybierzesz, ale pamiętaj, że mądra kobieta podejmuje odpowiedzialne decyzje.