Dieta bananowa jest dietą zadziwiająco prostą i skuteczną. Jak sama nazwa wskazuje, głównym produktem odżywczym są w przypadku tej diety słodkie banany. Niektórzy mogą być zdziwieni, ponieważ większość diet zabrania spożycia bananów, gdyż jak wiadomo, są to owoce kaloryczne. Jednak ma to też swoje zalety. Po zjedzeniu banana czujemy się syci przez długi czas. Poza tym, jest to owoc bogaty w witaminy i składniki odżywcze. To właśnie wykorzystujemy stosując dietę bananową.

Dieta bananowa cieszy się coraz większą popularnością dzięki swojej skuteczności. Stosując się do zasad diety można schudnąć nawet 7 kilogramów w ciągu jednego tygodnia. Efekt jest więc niesamowity. Co ciekawe, dieta nie wymaga od nas zbyt wielu poświęceń, gdyż polega na kilku prostych zasadach.

Stosując dietę bananową powinniśmy spożywać na śniadanie tylko banany, które możemy popijać przegotowaną wodą. Jeżeli chodzi o menu na dalszą część dnia, możemy swobodnie jeść to na co tylko mamy ochotę pamiętając o tym, że nie powinniśmy jeść nabiału, słodyczy i produktów o dużej zawartości tłuszczu, a także nie pić alkoholu. Popijamy posiłki wyłącznie przegotowaną wodą. Jeżeli wytrwamy przy tym stylu odżywiania przez miesiąc nasza waga zmniejszy się aż o 7 kilogramów.

Aby zrzucić 7 kilogramów w ciągu tygodnia należy zastosować bardziej rygorystyczny program diety bananowej. Główne posiłki, czyli śniadanie, obiad i kolacja stanowi muesli, które jest połączeniem połówki banana, płatków owsianych i jogurtu naturalnego. Między posiłkami można zjeść jabłko. Ważne jest przy tym picie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.

Ten sposób odżywiania wymaga od nas poświęcenia, tym bardziej, że aby utrzymać nową wagę należy po zakończonej diecie zastosować program stabilizujący. Jednak, warto to przemyśleć mając na uwadze duże efekty, które możemy zauważyć po tak krótkim czasie stosowania diety. Dieta szczególnie polecana jest osobom, które pragną poprawić swoją sylwetkę na określoną okazję – szybki efekt jest gwarantowany.