Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale woda to najprostszy i jednocześnie najlepszy naturalny spalacz tłuszczu. Dużo się mówi o tym ile pić wody. Większość ekspertów mówi, że powinno się pić 1,5-2l na dzień. Jednak nie do końca to jest prawda. Bo wszystko zależy od Twojej masy ciała. Im więcej ważysz tym więcej musisz pić.

Jednego jestem jednak niemal pewien… Pijesz tej wody znacznie mniej. Pewnie się teraz zastanawiasz… “Skąd ta pewność. Skąd ten Jarek może wiedzieć ile piję wody?” Ano stąd, że sam przez wiele lat lekceważyłem tą poradę. Nie zdawałem sobie sprawy co daje picie wody i jak wiele korzyści może mi dać. O tym jednak opowiem Ci w kolejnym wpisie Co daje picie wody.

Przejdźmy zatem do rzeczy,a więc…

Dokładniejsze wyliczenia ile powinno się pić wody w ciągu jednego dnia

Żeby dobrze nawodnić organizm powinno się pić 1l wody na 30kg masy ciała. Czyli jeśli przykładowo ważysz 90kg to pijesz 3l wody dziennie.

A więc powiem Ci teraz ile pić wody w Twoim konkretnym przypadku.

Podziel swoją aktualną wagę przez 3. A będziesz dokładnie wiedzieć ile pić wody dziennie. I jeszcze jedna bardzo istotna sprawa… Podziel ten wynik przez 3, a będziesz wiedzieć ile pić wody codziennie rano po przebudzeniu. Dlaczego to takie ważne, wyjaśnię w kolejnym wpisie.

Podam Ci teraz jeszcze konkretny przykład na liczbach Ile pić wody.

W tym momencie ważę 68,5kg.

68,5kg/30 = 2,28l

Więc wychodzi, że powinienem pić wodę w takiej ilości:

2,28l/3 = 0,76l

A to jest mój wynik na to ile pić wody codziennie rano po przebudzeniu.

Żeby ułatwić sobie życie korzystam z kufla lub szklanki 0,5l. Wtedy nie będziesz muszę nalewać tak wielu szklanek.

Przeliczę Ci jeszcze na szklanki 0,5l

2,28l/0,5l = 4,54

To jest mój wynik przeliczony na szklanki 0,5l. Czyli wciągu dnia powinienem wypić 4,5 szklanki (o,5l) wody.

Natomiast rano…

0,76l/0,5l = 1,52

A więc z rana najlepiej pić 1,5 szklanki wody.

A jeśli nie lubisz pić samej wody to dodaj sobie 2-3 plasterki cytryny lub limonki. Woda będzie Ci wtedy znacznie bardziej smakowała. No i dodatkowo dostarczysz swojemu organizmowi witaminę C.

Ważne żeby to była woda niegazowana. Najlepiej żeby jej ogólna ilość składników mineralnych rozpuszczonych przekraczała 500mg/l. Wodę taką znajdziesz m.in. w sieci sklepów Netto. Bardzo fajne jest, to że jest ona w 5l baniakach i kosztuje tylko 1,45zł. Tak więc za 50l płacę niecałe 15zł! ;)

Tak więc…

Gorąco zachęcam Cię do picia wody. Zdziwisz się jak zobaczysz jak fajnie wpływa na Twoje odchudzanie. Już po kilku dniach zauważysz u siebie pozytywne zmiany. Poczujesz się lepiej, będziesz mieć więcej energii. No i co najważniejsze Twoja waga zacznie spadać.

Przelicz sobie teraz dla siebie ile pić wody i pij tą wodę regularnie.

Marzec 3, 2012 at 4:01 pm
Woda… to mój największy problem w odchudzaniu… Ja po prostu nie dam rady wypić więcej niz 1,5 l wody dziennie, a nawet tyle muszę w siebie dosłownie “wlewać” bo mi się pić nie chce.. Z podanego wyżej wzoru wynika, że powinnam wypijać ok. 2,3 l czyli prawie o połowę więcej niż pije.. Jak mam sobie z tym poradzić.?? Pozdrawiam

Odpowiedz:

Druga rada… zwiększaj ilość pitej wody na dzień małymi kroczkami…na początek pij przez kilka dni 1,5l na dzień. Po kilku dniach dołóż kolejne pół szklanki. Po kolejnych kilku dniach dorzuć kolejne pół, aż dojdziesz do wymaganej ilości. Z czasem się przyzwyczaisz i będzie dla Ciebie to normalne. Także przyzwyczajaj się stopniowo. Trzecia rada…pij wodę przez cały dzień małymi łyczkami. Jak poczujesz pragnienie…łyczek lub dwa.Wtedy nie będziesz się czuła przepełniona.

Mam nadzieję, że moje rady pomogą ci wyrobić w sobie nawyk picia wody. A jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości to śmiało odpisz mi w komentarzu 🙂

pije wode

Pytanie:

nie wierzę, 20 kg w 4 miesiące? na prawdę super rezultat, gratuluję! Do tego uprawiałeś jakieś sporty,robiłeś brzuszki? jadłeś określoną liczbę posiłków dziennie lub liczyłeś kalorie? Póki co nie doszło żadnych kilogramów? wydaje mi się,że jak sobie zarzuci tą określoną ilość wody dziennie to da się przyzwyczaić,ale jak to jest woda zapobiega temu zapychaniu i nie chce się jeść dużo,ale czy czasem woda nie wypłukuje? od dziś zaczynam i dzięki!

Odpowiedz:

Tak schudłem 20 kg w 4 miesiące i uwierz mi że naprawdę da się tego dokonać. Jak tego dokonałem?…Jadłem 5-6 posiłków dziennie. 3 główne i 2 lub 3 przekąski. Oczywiście starałem się aby te posiłki były zdrowe i pożywne. Do tego codziennie rano ćwiczyłem. No i piłem duuużo wody.

Pytasz…czy nie wypłukuje…tak wypłukuje….wszystkie toksyny z ogranizmu i oczyszcza jelita. Ato sprawia, że szybciej chudniesz. No i po wypiciu wody nie chce się tak bardzo jeść a to też bardzo pomaga w odchudzaniu:)

Pytasz czy nie doszły żadne kilogramy….w momencie gdy zakończyłem odchudzanie ważyłem 67kg…teraz 2 lata później ważę 72 kg…tak przytyłem 5 kg ale z tą wagą przy mim wzroście 170 cm czuję się świetnie. A to jest najważniejsze. Moja waga się ustabilizowała i nie mam obaw, że dopadnie mnie efekt jojo:)

Cieszę się że podjęłaś decyzję, że zaczynasz…bardzo mnie cieszy że postanowiłaś odmienić swoje życie. Powodzenia! 🙂