Przyznacie że to dosyć niecodzienna nazwa dla diety? Sprawdźmy zatem czy uda nam się dzięki niej szybko schudnąć. Zapraszam do czytania.

Dieta ta została utworzona w 1970 roku, na terenie Izraela, a konkretnie przez żołnierzy tejże armii. Pytanie czy to cos poważniejszego? Czy będziemy tylko myśleli o tym jak oszukać głód? Zobaczmy zatem.

Po pierwsze jak przystało na dietę takiego kalibru, to jest ona wręcz łopatologicznie prosta, nie ma zadanych nieścisłości, jest tylko prosty plan. Zatem aby dzięki diecie izraelskiej schudnąć z brzucha należy…no właśnie, zobaczmy jak wygląda menu tej diety:

Dzień 1 i 2: jabłka
Dzień 3 i 4: ser
Dzień 5 i 6: kurczak
Dzień 7 i 8: sałatki

Tak i to by było na tyle. Jak widać menu jest tak okrojone, że chyba już bardziej nie można. Co dwa dni mamy zmieniać nasz jadłospis i jeść cały czas to samo i zapijać dużymi ilościami płynów.

Zatem czy dzięki tej diecie schudniemy z brzucha? Na pewnie nie, o szybkich efektach możemy za pomnieć. Tak schudniemy początkowo bardzo szybko, ale jeszcze szybciej tę wagę odzyskamy. Co więcej ta dieta posiada bardzo niska ilość kalorii na dzień, wiec po co niszczyć swoje zdrowie.

Jaki zatem werdykt? Unikać jak ognia, w mojej opinii ta dieta nie ma nic wspólnego ze zdrowym czy szybkim odchudzaniem, jej skuteczność jest słaba i to jeszcze za tak wysoką cenę.