Bo widzisz…. W prasie, w telewizji, generalnie w mediach namawiają nas do picia wody. Dużo mówią o tym co daje picie wody. Mówią jakie to ważne, mówią jakie to istotne w odchudzaniu. Straszą nas, że niedobór wody w organizmie człowieka jest szkodliwy. Że źle wpływa na funkcjonowanie. Można by nawet odnieść wrażenie, że media robią to specjalnie żeby na nas zarabiać.

Postanowiłem więc trochę poczytać o tym co daje picie wody żeby dowiedzieć się jaka jest prawda. Przeczytałem całą masę przeróżnych artykułów na ten temat. I akurat w tym konkretnym przypadku media mają rację. Picie wody rzeczywiście jest dla nas bardzo istotne i ważne. Zanim Ci jednak powiem dlaczego tak jest i co Ci daje picie wody, powiem Ci co powoduje jej brak w organizmie.

Tak się składa, że jeszcze kilka lat temu, byłem w podobnej sytuacji jak Ty teraz. Miałem duże problemy z nadwagą, byłem gruby, nie mogłem na siebie patrzeć i bardzo mnie frustrowało to jak wyglądam. Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie nawet sprawy co daje picie wody i jak bardzo jest istotne w odchudzaniu. Nie rozumiałem jak ważne jest picie wody dla naszych procesów życiowych.

Nasz organizm to głównie woda !

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale nasze organizmy składają się w 75% z wody. Jeśli dostarczasz jej zbyt mało to zakłócasz procesy przemiany materii, które odpowiadają za spalanie tkanki tłuszczowej i spadek wagi. Niedobór wody powoduje, że nerki źle funkcjonują i w tym momencie część obowiązków musi przejąć wątroba. A to z kolei powoduje, że wątroba jest przeciążona i słabiej rozkłada tłuszcz. A jak się już domyślasz słabszy rozkład tkanki tłuszczowej powoduje szybsze tycie. Niedobór wody powoduje jeszcze jedną przykrą dolegliwość. Powoduje… problemy z wypróżnianiem się i zaparcia.

A więc jak widzisz niedobór źle wpływa na funkcjonowanie organizmu i powoduje tycie. W tym momencie już się pewnie domyślasz może dawać picie wody.

A więc przejdźmy do rzeczy – Co daje picie wody:

  • Oczyszcza przewód pokarmowy. Dzięki temu lepiej i szybciej trawisz to co jesz. No i dzięki temu nie masz problemów z wypróżnianiem.
  • Usuwa toksyny z organizmu. Jest to bardzo istotne bo organizm traktuje toksyny jak truciznę. Odsuwa więc te toksyny jak najdalej od narządów odpowiedzialnych za sprawne funkcjonowanie organizmu. A więc pod skórę do tkanki tłuszczowej. A im więcej masz toksyn masz w organizmie tym Twoje ciało wytwarza więcej tkanki tłuszczowej na ich gromadzenie. W tym momencie szybciej tyjesz!
  • Usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. A więc jak się już domyślasz,w tym momencie szybciej chudniesz.
  • Powoduje, że nie odczuwasz tak bardzo głodu. Już jedna szklanka wody, może sprawić że zmniejszysz swój głód. Dlatego zawsze gdy odczuwasz głód wypij szklankę wody. Ludzki organizm ma to do siebie, że nie odróżnia głodu od pragnienia. Tak więc w momencie kiedy odczuwasz głód, wypij szklankę wody i odczekaj 15 minut. Jeśli po tym czasie głód ustąpi to będzie to oznaczało, że tak naprawdę to było tylko pragnienie.

Częste picie wody naprawdę pomaga

Pij wodę 15 minut przed posiłkiem a zobaczysz, że w tym momencie zjesz mniej. Bo już trochę wypełnisz żołądek i Twój głód będzie mniejszy. No i bardzo istotna kwestia… nie popijaj wody w czasie posiłków. Bo to powoduje, że pokarm który jesz, zlepia się w żołądku i w tym momencie żeby się najeść musisz zjeść więcej.

Tak więc jak widzisz picie wody fajnie oszukuje głód. A to jak wiadomo sprzyja odchudzaniu. Więcej sposobów znajdziesz we wpisie jak oszukać głód. Jak widzisz jest bardzo istotne, powiedziałbym nawet, że kluczowe w całym procesie odchudzania.

Tak więc gorąco Cię namawiam do picia wody. Zdziwisz się jak zobaczysz jak pozytywnie wpływa na Twoje odchudzanie. Już po kilku dniach zauważysz, że Twój organizm lepiej funkcjonuje, poczujesz się lepiej, będziesz mieć więcej energii. No i co najważniejsze Twoja waga zacznie spadać.

PS. O tym ile konkretnie pić tej wody dowiesz się we wpisie Ile pić wody dziennie.